ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Այսօր մաթեմատիկայից քննություն է հանձնում 5412 դիմորդ
Այսօր դիմորդները միասնական քննություն են հանձնում մաթեմատիկա առարկայից։ Հայտագրվածների ընդհանուր թիվը 5412 է: 47 քննական կենտրոնից գործելու է 46-ը:
Սովորաբար դիմորդների ամենամեծ թիվը լինում էր Հայոց լեզու առարկայից, բայց այս ցուցանիշի առումով այս տարի մեծ թիվ են կազմում մաթեմատիկայից քննություն հանձնողները։
ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը Կապանում է, հետևում է մաթեմատիկայի ընդունելության քննության ընթացքին։
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. ՀՀ մի քանի քաղաքացիներ, ովքեր «դեպորտ» են եղել պահվում են Ռուսաստանի հատուկ կացարանում՝ ճաղերի մեջ. ահազանգ
SHAMSHYAN.com-ն ահազանգ է ստացել Հայաստանի քաղաքացի Կարեն Մաքսույանից, ով հայտնել է, որ արդեն մի քանի ամիս է՝ պահվում է...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Լարված իրավիճակ Եղեգնուտ գյուղում. մոտ 200 մարդ է հավաքվել. ArmDaily
Այս պահին լարված իրավիճակ է Արմավիրի մարզի Եղեգնուտ համայնքում։ Շուրջ 200 հոգի դուրս են եկել փողոց՝ բահերով, եղաններով,...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Ովքե՞ր կարող են օգտվել կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման 22-րդ միջոցառումից
Ծրագրի շրջանակում միանվագ 68.000 դրամ աջակցությունից կարող են օգտվել այն քաղաքացիները, ովքեր 2020 թվականի հունվարի...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Ի՞նչ օգուտ ու վնաս կարող է տալ պատվաստանյութն օրգանիզմին. Թորոսյան
Առողջապահության նախարար Արսեն Թոորսյանը ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ է հրապարակել պատվաստանյութերի մասին և կից գրառում ար...

Video: Today 5412 Candidates Are Taking the Math Exam
Today, candidates are taking the unified exam in mathematics. The total number of registered candidates is 5412. Out of 47 examination centers, 46 will be operational.
Typically, the largest number of candidates is seen in the Armenian language exam, but this year, the number of those taking the math exam is significantly high.
The Minister of Education, Science, Culture and Sports, Arayik Harutyunyan, is in Kapan, overseeing the proceedings of the mathematics admission exam.
Video: Several Armenian Citizens Deported and Held in Special Facility in Russia
SHAMSHYAN.com has received a report from Armenian citizen Karen Maksuyan, who stated that he has been held for several m...
Tension in Yeghenut Village as About 200 Gather
A tense situation is currently unfolding in the Yeghenut community of the Armavir region. Around 200 people have taken t...
Video: Who Can Benefit from the 22nd Measure for the Mitigation of Economic Consequences of the Coronavirus
Within the framework of the program, a one-time assistance of 68,000 drams is available to citizens who were registered...
VIDEO: What Benefits and Harms Can Vaccines Provide to the Body? Torosyan
The Minister of Health, Arsen Torosyan, has published a video on his Facebook page regarding vaccines, accompanied by a...