Ադրբեջանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 1340-ի
Ադրբեջանում կորոնավիրուսով վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 1340-ի, մեկ օրում վարակվել է 57 մարդ, ուրբաթ օրը հայտնել է հանրապետության կառավարությանը կից օպերատիվ շտաբը, գրում է ria.ru-ն։ Ադրբեջանի…
Ադրբեջանում կորոնավիրուսով վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 1340-ի, մեկ օրում վարակվել է 57 մարդ, ուրբաթ օրը հայտնել է հանրապետության կառավարությանը կից օպերատիվ շտաբը, գրում է ria.ru-ն։
Ադրբեջանի իշխանությունները հինգշաբթի հաղորդել են հանրապետությունում կորոնավիրուսով վարակման 1283 դեպքերի մասին, վարակից զոհերի թիվը հասել է 15-ի:
«Ադրբեջանում կորոնավիրուսով վարակման 57 նոր դեպք է հայտնաբերվել, 68 մարդ ապաքինվել է», - նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Օպերատիվ շտաբ հաղորդագրության համաձայն՝ ընդհանուր առմամբ Ադրբեջանում կորոնավիրուս է հայտնաբերվել 1340 մարդու մոտ, նրանցից 528-ը բուժվել են, 15-ը՝ մահացել: Հատուկ ռեժիմի հիվանդանոցներում բուժումը շարունակում է 797 մարդ, որոնցից 26-ի վիճակը ծանր է, 35-ի վիճակը՝ միջին ծանրության:
Նոր տեսակի կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ամբողջ աշխարհում 2 214 431 է, մահացել է 148 979 մարդ: Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը կորոնավիրուսի համավարակ է հայտարարել մարտի 11-ին: Վիրուսը տարածվել է 210 երկրում: Համաճարակի բռնկման մասին Չինաստանի իշխանություններն ԱՀԿ-ին հայտնել են դեկտեմբերի 31-ին:

The Number of Coronavirus Cases in Azerbaijan Reaches 1340
The total number of coronavirus cases in Azerbaijan has reached 1340, with 57 new infections reported in one day, the operational headquarters affiliated with the government announced on Friday, according to ria.ru.
On Thursday, the Azerbaijani authorities reported 1283 cases of coronavirus infection in the country, with the death toll rising to 15.
"57 new cases of coronavirus have been identified in Azerbaijan, and 68 people have recovered," the statement noted.
According to the operational headquarters' message, a total of 1340 individuals in Azerbaijan have contracted the virus, of which 528 have recovered, and 15 have died. A total of 797 people are continuing treatment in specialized hospitals, including 26 in serious condition and 35 in moderate condition.
Globally, the number of coronavirus infections has reached 2,214,431, resulting in 148,979 deaths. The World Health Organization declared the coronavirus pandemic on March 11. The virus has spread to 210 countries. Chinese authorities reported the outbreak of the pandemic to the WHO on December 31.