ԱՄՆ-ում 1 օրում կորոնավիրուսից մահացել է ավելի քան 1374 մարդ
ԱՄՆ-ում վերջին 1 օրվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել է առնվազն 1374 մարդ, որից 588-ը՝ Նյու Յորքում։ Այս մասին հայտնում է iz.ru-ն, հղում տալով Ջոն Հոփկինսի համալսարանի կայքին: Նշենք, ո�…
ԱՄՆ-ում վերջին 1 օրվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել է առնվազն 1374 մարդ, որից 588-ը՝ Նյու Յորքում։ Այս մասին հայտնում է iz.ru-ն, հղում տալով Ջոն Հոփկինսի համալսարանի կայքին:
Նշենք, որ աշխարհում կորոնավիրուսային վարակի բռնկումից ի վեր սա հիվանդությունից 1 օրում գրացված մահացության ամենաբարձր ցուցանիշն է:
Ապրիլի 2-ի դրությամբ՝ երկրում վարակված է 216 515 մարդ, մահացել է 4757 պացիենտ։
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ փոխնախագահ Մայք Փենսը հայտարարել էր, որ ամերիկյան իշխանությունները չափազանց ուշ են միջոցառումներ ձեռնարկել կորոնավիրուսի դեմ պայքարում՝ Չինաստանի պատճառով, որը թաքցրել է հիվանդության մասշտաբները։

Over 1374 People Die from Coronavirus in the US in One Day
In the last 24 hours, at least 1374 people have died from the coronavirus in the United States, with 588 of those deaths occurring in New York. This information was reported by iz.ru, citing the Johns Hopkins University website.
It is noteworthy that this is the highest recorded death toll from the disease in a single day since the outbreak of the coronavirus pandemic globally.
As of April 2, the number of infected individuals in the country has reached 216,515, with a total of 4,757 patients succumbing to the virus.
Vice President Mike Pence has stated that American authorities took measures to combat the coronavirus significantly late, blaming China for hiding the scale of the disease.