Գյումրի, Ջերմուկ, Սևան և այլ քաղաքներում ձյուն է տեղում. ճանապարհների վիճակը՝ 22:40-ի դրությամբ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 23-ին՝ ժամը 22:40-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:Վարդենյաց լեռնանցքը բեռնատարների համար փակ է…
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 23-ին՝ ժամը 22:40-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը բեռնատարների համար փակ է, իսկ մարդատարների համար՝ դժվարանցանելի:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը բեռնատարների համար դժվարանցանելի է, իսկ այլտիպի տրանսպորտային միջոցների համար՝ բաց:
Աշտարակ-Երևան ավտոճանապարհի 1-5-րդ կմ-երին, Սյունիքի մարզի Գորիս-Սիսիան և Արագածոտնի մարզի Թալին-Ներքին Բազմաբերդ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Արագածոտնի մարզում, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ և Եղեգնաձոր, Գեղարքունիքի մարզի Սևան, Կոտայքի մարզի Չարենցավան և Հրազդան քաղաքներում, Շիրակի մարզի Ախուրյանի տարածաշրջանում, Գյումրի և Արթիկ քաղաքներում տեղում է ձյուն
Կորոնավիրուսի մուտքը ՀՀ կանխելու նպատակով արգելվել է Չինաստանից կենդանական ծագման մթերքի և հումքի ներմուծումը. ՍԱՏՄ
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունից Կորոնավիրուսի մուտքը Հայաստանի Հանրապետություն կանխելու նպատակով, ՀՀ սննդամթերքի...

Snowfall in Gyumri, Jermuk, Sevan and Other Cities: Road Conditions as of 22:40
The Ministry of Emergency Situations reports that as of 22:40 on January 23, there are closed and difficult-to-navigate roads in the Republic of Armenia.
The Vardenyats Pass is closed for trucks and difficult for passenger cars. The Sotk-Karvachar road is difficult for trucks but open for other types of vehicles.
There are spots of black ice on the 1-5 km stretch of the Ashtarak-Yerevan road, as well as on the Goris-Sisian road in the Syunik province and the Talin-Nerqin Bazmaberd road in the Aragatsotn province.
Snow is falling in Aragatsotn province, the cities of Jermuk and Yeghqnadzor in Vayots Dzor province, Sevan in Gegharkunik province, Charentsavan and Hrazdan in Kotayk province, and in Gyumri and Artik in Shirak province.
According to information received from the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Crisis Management Center of the Ministry of Emergency Situations of the Russian Federation in North Ossetia, the Stepanavan-Lars road is open for all types of vehicles.