ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Օլիգարխի եղբոր օրոք Հայաստանից արտագաղթել է 378,615 հայ. Ռուբինյան
Կալուգացի օլիգարխի հանրապետական եղբոր իշխանության տարիներին Հայաստանից արտագաղթել է 378,615 հայ։ Իսկ մեր օրոք 2025 թվականին արդեն առաջին անգամ ներգաղթել է 8660 հայ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը և կից տեսանյութ հրապարակել:
Մանրամասները՝ տեսանյութում:
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Ինչպես են բերման ենթարկում «ՈՒժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Ղումաշյանին
Ինչպես են բերման ենթարկում «ՈՒժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Ղումաշյանին Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ բերման է են...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Փաշինյանն արձագանքել է Սամվել Կարապետյանի հայտարարությանը
Նոր լրահոսն էի թերթում մեկ էլ տենամ կալուգացի օլիգարխն ասել ա, որ ինքը երաշախավորում ա խաղաղությունը: Այս մասին հայտնել...
Սա ամենաթանկ, ամենաճակատագրական «զենքն» է. Աննա Հակոբյանի հայտարարությունը
Աննա Հակոբյանը ոչ միայն «Իմ քայլը» հիմնադրամի բոլոր շահառուներին, այլև ՀՀ բոլոր քաղաքացիներին կոչ չի անում ընտրել այս կա...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Ջանքեր եմ գործադրել. Փաշինյանը` Աննա Հակոբյանի հետ վերամիավորման մասին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Աննա Հակոբյանի հետ վերամիավորման թեմային։ «Երբ Աննան հայտարարություն արեց, ես հայ...

VIDEO: 378,615 Armenians Emigrated from Armenia During the Rule of the Oligarch's Brother, Rubinyan
During the rule of the Republican brother of the oligarch from Kaluga, 378,615 Armenians emigrated from Armenia. Moreover, in our time, by 2025, 8,660 Armenians have already immigrated for the first…
During the rule of the Republican brother of the oligarch from Kaluga, 378,615 Armenians emigrated from Armenia. Moreover, in our time, by 2025, 8,660 Armenians have already immigrated for the first time. This was stated by Ruben Rubinyan, the Deputy Speaker of the National Assembly, on his Facebook page, where he also shared a related video.