Ռուսաստանից կարտաքսվի ավելի քան 4,300 օտարերկրյա քաղաքացի՝ «Անօրինական-2025» գործողության արդյունքում
Ինչպես հայտնել է վարչության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Տատյանա Պետրովան, գործողության նպատակն է եղել միգրացիոն ոլորտում իրավախախտումների հայտնաբերումն ու կանխումը։ Նրա խոսքով՝ երկու փուլով իրականացված միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել է շուրջ 15,700 վարչական խախտում, որոնք վերաբերում են օտարերկրյա քաղաքացիների մնալու և աշխատանքային գործունեության կանոնների խախտմանը։
Ոստիկանները կազմել են ավելի քան 10,000 արձանագրություն՝ Ռուսաստանի Դաշնության Վարչական իրավախախտումների օրենսգրքի 18.8 հոդվածով (ՌԴ-ում գտնվելու կանոնների խախտում), և շուրջ 2,100 արձանագրություն՝ 18.10 հոդվածով (անօրինական աշխատանք): Բացի այդ, գործատուների նկատմամբ կազմվել է ավելի քան 1,600 արձանագրություն՝ օտարերկրյա աշխատուժի ապօրինի ներգրավման համար։
Գործողության ընթացքում հարուցվել է 748 քրեական գործ, որոնց մեծ մասը վերաբերում է կեղծ գրանցման (Քրեական օրենսգրքի 322.3 հոդված, 430 դեպք) և միգրացիոն փաստաթղթերի կեղծման (Քրեական օրենսգրքի 327 հոդված, 235 դեպք) դեպքերին։ Բացի այդ, արձանագրվել է 29 քրեական գործ՝ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության, և 24 գործ՝ օտարերկրյա քաղաքացիների կողմից կատարված այլ հանցագործությունների վերաբերյալ։
Այս անտարբեր վերաբերմունքը հանգեցրեց հսկայական հիասթափության. Միրզոյան
Ֆիննական լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցում ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն, անդրադառնալով ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում ՀՀ ներգրավ...
Գագիկ Ծառուկյանի փաստաբանները Վճռաբեկ բողոք կներկայացնեն
Գագիկ Ծառուկյանի փաստաբանները Վճռաբեկ բողոք կներկայացնեն: Այս մասին հայտնեց փաստաբան Էմին Խաչատրյանը` նշելով, որ իրենք բ...
Չենք պատրաստվում մեր ողջ տնտեսությունը գամել սպառազինության ձեռքբերմանը. Պապիկյան
Մենք հույսը դնում ենք մեզ վրա, և, բնականաբար, այս համատեքստում կարծում ենք, որ խաղաղությունն այն ճանապարհն է, որը կչեզոք...
ԱԺ աշխատակիցներին աշխատավարձի 125%-ի չափով պարգևավճար է հատկացվել, ընդհանուր՝ 304.000 դոլար. AntiFake
Մինչ Հայաստանում կորոնավիրուսային համաճարակի հետևանքով խորանում է տնտեսական ճգնաժամը, վատթարանում է մարդկանց սոցիալական...

Из России будет депортировано более 4,300 иностранных граждан в результате операции «Незаконный-2025»
Как сообщила глава информационного и общественных связей управления Татьяна Петрова, целью операции было выявление и предотвращение правонарушений в миграционной сфере. По ее словам, в результате мероприятий, проведенных в два этапа, было выявлено около 15,700 административных нарушений, касающихся правил пребывания и трудовой деятельности иностранных граждан.
Полиция составила более 10,000 протоколов по статье 18.8 Кодекса Российской Федерации об административных правонарушениях (нарушение правил пребывания в РФ) и около 2,100 протоколов по статье 18.10 (нелегальная работа). Кроме того, в отношении работодателей составлено более 1,600 протоколов за незаконное привлечение иностранной рабочей силы.
В ходе операции было возбуждено 748 уголовных дел, большинство из которых касается подделки регистрации (статья 322.3 Уголовного кодекса, 430 случаев) и подделки миграционных документов (статья 327, 235 случаев). Кроме того, было зарегистрировано 29 уголовных дел по незаконному обороту наркотиков и 24 дела по другим преступлениям, совершенным иностранными гражданами.
Саг су́т е, а́й, что мы к вам придём и ваши кредиты потратим: Марусян о политических силах
Если вы увидите, как секретная служба выводит вице-президента, президента, вы поймёте, каковы государства с устоявшимися...
Трамп сократил совместные учения с Южной Кореей, ссылаясь на «дружбу» с Ким Чен Ыном
Президент США Дональд Трамп заявил, что Пентагону поручено существенно сократить масштабы совместных учений с Южной Коре...
Новости в одной строке: резкое изменение погоды в Армении и переосмысление региональной войны
Новости за прошедший час в кратком и содержательном формате: В Ереване и регионах в ближайшие дни ожидаются дожди, в гор...
ОДКБ продолжает рассматривать Армению как союзника – генеральный секретарь
Государства-члены ОДКБ продолжают рассматривать Армению как союзника организации. Об этом РИА Новости заявил генеральный...