ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. «Իմ հեռախոսում կա մի փաստաթուղթ, որը խոսում է սրանց շանտղության մասին». անհետ կորածների թիվը 1064 է
Հ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր «Պատիվ ունեմ» դաշինքի աջակիցների հետ հանդիպման անդրադարձավ հարցին՝ տեղյա՞կ է, թե քանի գերի, զոհ ու անհետ կորած ունենք 44-օրյա պատերազմի հետևանքով:
«Մեր գերիների ու զոհերի թվի մասին հստակ տեղեկություն, ցավոք, չունեմ: Ռազմական գործողությունների ավարտից 8 ամիս անց տեղյակ չենք գերիների ու զոհերի թվի մասին: Չիմանալուց բացի, սրանք ամեն ինչ կեղծում են. զոհվածների մասին ԱՆ-ն մի թիվ էր ասում, վարչապետ կոչեցյալը՝ մի»,- նշեց նա:
Սարգսյանը հայտնեց՝ Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի կողմից դեռ ապրիլին Կառավարությանը զեկուցվել է՝ անհետ կորածների թիվը 1064 է:
«Էս ստահակը հայտարարում է 321. սրան ի՞նչ ասես: Զոհվածների մասին խոսում է պլյուս-մինուսով. բա դա ստորություն չի՞»,- ասաց Սարգսյանը:
Ելույթից քիչ անց հրապարակվեց փաստաթուղթ, որի մասին հանդիպման ժամանակ խոսում էր Սերժ Սարգսյանը:
[bdc1ba424367642e1b023023b8c4f9ed.jpg]
[43859cabcfa2ebe07e3015a46921005e.jpg]
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. «Հայաստան» դաշինքի հանրահավաքը․ ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ
Հանրապետության հրապարակում մեկնարկել է «Հայաստան» դաշինքի հանրահավաքը։
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Որդուս տալիս եմ բոլոր գերիների դիմաց, Ալիևին պաշտոնապես ասում եմ. Նիկոլ Փաշինյան
Համաձայն եմ, Ալիևին էլ պաշտոնապես ասում եմ՝ որդուս տալիս եմ բոլոր գերիներ դիմաց: Այս մասին այսօր ապարանցիների հետ հանդիպ...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. 18+ Ծեծկռտուք ու հայհոյանք Փաշինյանի երթի մասնակիցների ու ԲՀԿ շտաբի աշխատակիցների միջև. 24news
24news-ի տեսախցիկը ֆիքսել է, թե ինչպես է տեղի ունեցել ծեծկռտուք ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի երթի մասնակիցն...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Սիրուշոյի ելույթը` Ռոբերտ Քոչարյանի հանրահավաքի ժամանակ
Ռոբերտ Քոչարյանը Հանրապետության հրապարկում հանրահավքի վերջում բեմ հրավիեց Լևոն Քոչարյանին և Սիրուշոյին:Սիրուշոն եր...

Video: 'I Have a Document on My Phone That Talks About Their Deceit.' The Number of Missing Persons is 1064
Former President Serzh Sargsyan discussed the issue of how many prisoners, casualties, and missing persons there are as a result of the 44-day war during a meeting with supporters of the 'I Have Honor' alliance today:
“Unfortunately, I do not have clear information about the number of our prisoners and casualties. Eight months after the end of military operations, we are still unaware of the numbers. Besides not knowing, they are falsifying everything. The Ministry of Health was reporting one figure for the deceased, while the so-called Prime Minister was stating another,” he noted.
Sargsyan revealed that in a report submitted to the government in April by the Soldiers’ Insurance Foundation, the number of missing persons was said to be 1064.
“This scoundrel declares it to be 321. What can you say to this? He talks about the deceased with a plus-minus figure. Isn’t that disgraceful?” Sargsyan asked.