Ավտովթար Արարատի մարզում. բախվել են ՎԱԶ 2107-ն ու ՎԱԶ 217130-ը. կա վիրավոր
Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 1-ին վաշտի հետաքննիչ Արմեն Գաբրիելյանի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում սեպտեմբերի 20-ին Արարատի մարզում տեղի ունեցած ավտովթարի…
Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 1-ին վաշտի հետաքննիչ Արմեն Գաբրիելյանի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում սեպտեմբերի 20-ին Արարատի մարզում տեղի ունեցած ավտովթարի փաստով։
Այդ օրը, ժամը 08:30-ի սահմաններում Մրգավան գյուղում բախվել են 46-ամյա Մեսրոպ Մկրտչյանի վարած ՎԱԶ 2107 մակնիշի 91 ԼR 911 համարանիշի և Վերին Արտաշատ գյուղի բնակիչ՝ 31-ամյա Արթուր Կարապետյանի վարած ՎԱԶ 217130 մակնիշի 36 FA 279 համարանիշի ավտոմեքենաները։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետաևնքով Ա. Կարապետյանը բուժօգնության է դիմել «Արտաշատ» բժշկական կենտրոն։
Լրատվականի տեղեկություններով՝ վարորդներից Մ. Մկրտչյանն աշխատում է ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության Արարատի մարզային փրկարարական վարչությունում՝ որպես օղակի հրամանատար։

Car Accident in Ararat Region: Collision Between VAZ 2107 and VAZ 217130, Injuries Reported
Investigation materials are being prepared by the investigator Armen Gabrielyan of the 1st battalion of the 2nd police company regarding the car accident that occurred on September 20 in the Ararat region.
On that day, around 08:30 in the village of Mrgavan, a collision took place between the VAZ 2107 vehicle with license plate 91 LR 911, driven by 46-year-old Mesrop Mkrtchyan, and the VAZ 217130 vehicle with license plate 36 FA 279, driven by 31-year-old Arthur Karapetyan from the village of Verin Artashat.
According to photojournalist Gagik Shamshyan, as a result of the accident, A. Karapetyan sought medical assistance at the "Artashat" medical center.
Reportedly, M. Mkrtchyan, one of the drivers, works as a unit commander at the Regional Rescue Service of the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Armenia.