Հուլիսի 3-ին իրականացված արտակարգ ռեժիմով ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել է իրավախախտման 3028 դեպք․ ՀՀ Ոստիկանություն
ՀՀ ոստիկանության արտաքին ծառայության ստորաբաժանումների արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է հանրապետության ողջ տարածքում։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Ոստիկանությունը։Դրան զուգահեռ տարբե�…
ՀՀ ոստիկանության արտաքին ծառայության ստորաբաժանումների արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է հանրապետության ողջ տարածքում։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Ոստիկանությունը։
Դրան զուգահեռ տարբեր նախարարությունների, գերատեսչությունների, ինչպես և տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցների հետ իրականացվում են հատուկ միջոցառումներ՝ ապահովելով Պարետի որոշումների պահանջների կատարման նկատմամբ հսկողություն։
Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները խախտած անձինք ենթարկվում են օրենքով նախատեսված պատասխանատվության։ Ընդհանուր առմամբ՝ այդ կանոնները խախտելու փաստերով մինչ օրս կազմվել է 65233 արձանագրություն, իսկ հուլիսի 3-ին իրականացված արտակարգ ռեժիմով ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել է իրավախախտման 3028 դեպք։

On July 3, 3028 Violations Detected During State of Emergency Service: Armenian Police
The extraordinary regime service of the Armenian police continues throughout the republic. This was reported by the Armenian Police. In parallel, special measures are being implemented with the…
The extraordinary regime service of the Armenian police continues throughout the republic. This was reported by the Armenian Police.
In parallel, special measures are being implemented with the employees of various ministries, agencies, and local self-governance bodies to ensure compliance with the requirements of the Coordinator's decisions.
Individuals violating the rules of the state of emergency are subject to legal accountability. In total, 65,233 protocols have been drawn up for violations of these rules, and during the extraordinary regime service carried out on July 3, 3028 violations were detected.