2301 անձ տուգանվել է դիմակ չկրելու, 70-ը՝ անձը հաստատող փաստաթուղթ չունենալու համար
Համաճարակային կանոնների պահպանման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների շրջանակում հուլիսի 1-ի դրությամբ կազմվել է 2827 արձանագրություն, որից Երևան քաղաքում՝ 1198, մարզերում՝ 1629: Այդ մասին կառավարության նիստում նշեց Ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանը:
«Արձանագրություններից 2301-ը վերաբերում է հետիոտնի կողմից դիմակ չկրելուն, 70-ը՝ անձը հաստատող փաստաթղթի բացակայության, 10-ը՝ տաքսի ավտոմեքենայի վարորդների կամ ուղևորների կողմից դիմակ չկրելուն, 442-ը՝ մինչև 7 տեղ մեքենաների ուղևորներրի ու վարորդների կողմից դիմակ չկրելուն, 3-ը՝ տնտեսական գործունեության իրականացնող սուբյեկտների կողմից խախտումներ թույլ տալուն և 1-ը՝ ինքնամեկուսացման կանոնները խախտելու համար»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց ոստիկանապետը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ ցավալի է, որ տուգանքի այդքան դեպք է արձանագրվում: «Բայց մեր նպատակը տուգանելը չէ, հակառակը՝ ամբողջ ուժերով փնտրել և չգտնել որևէ քաղաքաղացու, որը պետք է տուգանվի»,- ընդգծեց վարչապետը:
Տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի ղեկավար Արթուր Ասոյանը նշեց, որ երեկվա տվյալներով 884 ստուգում է իրականացվել և 40 տնտեսավարողի մոտ խախտումներ են արձանագրել, ինչը դրական դինամիկա է ենթադրում, քանի որ նախկինում 200-300 խախտումներ էին արձանագրվում: «Կրկնակի ստուգայցեր ևս կատարվել են: Տրանսպորտի ոլորտում խախտումները շարունակում են մնալ, դրանք վերաբերում են նրան, որ վարորդները սահմանված քանակից ավելի ուղևորներ են տեղափոխում»,- ասաց նա՝ ավելացնելով, որ մնացած պահանջները՝ ալկոգելի առկայությունը, գծանշումները կիրառելի են դարձել:
Հայաստանում հուլիսի 2-ի դրությամբ կորոնավիրուսի 593 նոր դեպք է հաստատվել
Հայաստանում հուլիսի 2-ի դրությամբ կորոնավիրուսի 593 նոր դեպք է հաստատվել։ Վարակվածների ընդհանուր թ...
Կորոնավիրուսով վարակման 662 նոր դեպք. կա 13 մահ
Հայաստանում հուլիսի 3-ին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ նոր կորոնավիրուսով վարակվելու 662 նոր դեպք է գրանցվել: Այս մասին հայտնո...
Հայաստանում կորոնավիրուսի 523 նոր դեպք է հաստատվել
Հայաստանում հուլիսի 1-ի դրությամբ կորոնավիրուսի 523 նոր դեպք է հաստատվել։ Վարակվածների ընդհանուր թիվը 26...
Կորոնավիրուսով վարակման 580 նոր դեպք. ապաքինվել է 448 մարդ
Հայաստանում հուլիսի 4-ին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ նոր կորոնավիրուսով վարակվելու 580 նոր դեպք է գրանցվել: Այս մ...

2301 Individuals Fined for Not Wearing Masks, 70 for Lack of ID
As part of efforts to enforce pandemic regulations, a total of 2827 reports have been compiled as of July 1, with 1198 in Yerevan and 1629 in the provinces. This was stated by Police Chief Vahe Ghazaryan during a government meeting.
"Out of the reports, 2301 pertain to individuals not wearing masks, 70 to the absence of identification documents, 10 to taxi drivers or passengers not wearing masks, 442 to passengers and drivers in vehicles with up to 7 seats not wearing masks, 3 for violations by entities engaged in economic activities, and 1 for violating self-isolation rules," said the police chief, as reported by Armenpress.
Prime Minister Nikol Pashinyan expressed disappointment over the number of fines being issued. "But our goal is not to fine people, rather to utilize all resources to seek out and ensure that no citizen should be fined," emphasized the Prime Minister.
Arthur Asoyan, head of the coordination office for inspection bodies, noted that as of yesterday, 884 inspections had been conducted, revealing violations at 40 businesses, which indicates positive dynamics compared to the previously recorded 200-300 violations. "Re-checks were also carried out. Violations in the transportation sector continue, particularly regarding drivers transporting more passengers than permitted," he added, mentioning that other requirements, such as the availability of hand sanitizer and the application of markings, have been enforced.