Արտակարգ ռեժիմով ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել է իրավախախտման 1327 դեպք
ՀՀ ոստիկանության արտաքին ծառայության ստորաբաժանումների արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է հանրապետության ողջ տարածքում։ Դրան զուգահեռ տարբեր նախարարությունների, գերատեսչությունների…
ՀՀ ոստիկանության արտաքին ծառայության ստորաբաժանումների արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է հանրապետության ողջ տարածքում։
Դրան զուգահեռ տարբեր նախարարությունների, գերատեսչությունների, ինչպես և տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցների հետ իրականացվում են հատուկ միջոցառումներ՝ ապահովելով Պարետի որոշումների պահանջների կատարման նկատմամբ հսկողություն։
Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները խախտած անձինք ենթարկվում են օրենքով նախատեսված պատասխանատվության։
Ընդհանուր առմամբ՝ այդ կանոնները խախտելու փաստերով մինչ օրս կազմվել է 52476 արձանագրություն, իսկ հունիսի 28-ին իրականացված արտակարգ ռեժիմով ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել է իրավախախտման 1327 դեպք։ Հարգելի՛ քաղաքացիներ, ոստիկանության արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է. պահպանե՛ք արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները:

The exceptional service of the external division of the Police of the Republic of Armenia continues across the entire territory of the Republic.Alongside this, special measures are being carried out…
The exceptional service of the external division of the Police of the Republic of Armenia continues across the entire territory of the Republic.
Alongside this, special measures are being carried out in collaboration with various ministries, agencies, as well as local self-government bodies to ensure compliance with the requirements of the decisions made by the Parity.
Individuals violating the rules of the legal regime of the state of emergency are subject to the penalties prescribed by law.
Overall, a total of 52,476 reports have been compiled for violations of these rules, and during the emergency service operations conducted on June 28, 1,327 violations were detected.
Dear citizens, the police’s exceptional service continues: please abide by the rules of the legal regime of the state of emergency.