Ոստիկանությունը հայտնաբերել է Պարետի որոշումների պահանջների կատարման խախտման 1710 դեպք
ՀՀ ոստիկանության արտաքին ծառայության ստորաբաժանումների արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է հանրապետության ողջ տարածքում։ Դրան զուգահեռ տարբեր վարչական շրջաններում իրականացվում են հատուկ միջոցառումներ՝ ապահովելով Պարետի որոշումների պահանջների կատարման նկատմամբ արդյունավետ հսկողություն։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից։
Ընդհանուր առմամբ՝ արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները խախտելու փաստերով մինչ օրս կազմվել է 46610  արձանագրություն, իսկ հունիսի 24-ին իրականացված արտակարգ ռեժիմով ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել է իրավախախտման 1710  դեպք։ Արտակարգ ռեժիմով ծառայությանը ներգրավված են նաև Ազգային անվտանգության ծառայության, դատական ակտերի հարկադիր կատարման ծառայության և ռազմական ոստիկանության ծառայողները։
Բացի այդ, ոստիկանության կարգախմբերը, համագործակցելով տեսչական մարմինների հետ, ստուգայցերի միջոցով արդյունավետ հսկողություն են իրականացնում բակերում, ինքնամեկուսացման ու մեկուսացման վայրերում, հոգեհանգստի և հուղարկավորության արարողությունների ընթացքում, առևտրի և հասարակական սննդի բնագավառում գործունեություն ծավալող օբյեկտներում։ Հարգելի՛ քաղաքացիներ, ոստիկանության արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է. պահպանե՛ք արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները:

Police Discovers 1710 Violations of the Requirements of the Prime Minister's Decisions
The extraordinary regime service of the external divisions of the Police of the Republic of Armenia continues throughout the entire territory of the republic. Concurrently, special measures are being implemented in various administrative districts to ensure effective oversight of the compliance with the requirements of the Prime Minister's decisions. This information has been reported by the police.
In total, 46,610 reports have been compiled to date for violations of the rules of the state of emergency. During the extraordinary regime service conducted on June 24, 1710 violations were identified. The National Security Service, the Enforcement Service of Judicial Acts, and the Military Police are also involved in the extraordinary regime service.
Additionally, police patrol units, in cooperation with supervisory bodies, are conducting checks to effectively monitor yards, places of self-isolation and isolation, during memorial services and funerals, as well as at establishments operating in the trade and public catering sectors. Dear citizens, the police's extraordinary regime service continues; please adhere to the rules of the state of emergency.