Իրանում տեղի ունեցած անկարգությունների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 3117-ի
Իրանում վերջերս տեղի ունեցած անկարգությունների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 3117-ի։ Այս մասին հաղորդել է Իրանի պետական հեռուստաալիքը։ Այս թիվը, որը հրապարակվել է հեռուստաալիքի կողմից, Իրանի…
Իրանում վերջերս տեղի ունեցած անկարգությունների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 3117-ի։ Այս մասին հաղորդել է Իրանի պետական հեռուստաալիքը։
Այս թիվը, որը հրապարակվել է հեռուստաալիքի կողմից, Իրանի իշխանությունների կողմից տրամադրված առաջին պաշտոնական տվյալներն են 2025 թվականի դեկտեմբերի վերջին սկսված բողոքի ցույցերից ի վեր։ Կառավարությունը նախկինում հաստատել էր «մի քանի հազար» մարդու մահվան փաստը, սակայն չէր ներկայացրել զոհերի կոնկրետ թիվ։

Death toll from unrest in Iran has reached 3117
The death toll from recent unrest in Iran has reached 3117. This was reported by the Iranian state television. This figure, published by the TV channel, is the first official data provided by the…
The death toll from recent unrest in Iran has reached 3117. This was reported by the Iranian state television. This figure, published by the TV channel, is the first official data provided by the Iranian authorities since the protests that began in late December 2025. The government had previously acknowledged the deaths of "several thousand" people but had not disclosed an exact number of casualties.
Dry Weather Expected
Dry weather is expected in the Republic of Armenia on January 21 during the daytime. The wind will blow from the north a...