Ավելի քան 4800 ուսուցիչ վարձատրության բարձրացման հնարավորությունն օգտագործել է. Ժաննա Անդրեասյան
Հայաստանում վերջին օրերին կամավոր ատեստավորմանը մասնակցած 7200 ուսուցիչների շուրջ 67.2 տոկոսը հաղթահարել է ատեստավորումը: Այս ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը:
Այս տարի մասնակցության համար դիմել են 8400-ից ավելի ուսուցիչներ: Նրանցից ավելի քան 7200-ը մասնակցել են կամավոր ատեստավորմանը:
«Այս պահի դրությամբ, առանց հաշվի առնելու վերջին բողոքարկումների արդյունքները, մասնակցած ուսուցիչների շուրջ 67.2 տոկոսը հաղթահարել է կամավոր ատեստավորումը: Դա նշանակում է, որ ավելի քան 4800 ուսուցիչ այս պահի դրությամբ վարձատրության բարձրացման այս հնարավորությունն օգտագործել են: Ընդ որում, այս ուսուցիչների մեծ մասն առաջին անգամ մասնակցող ուսուցիչներ են: Հիշելով, որ արդեն իսկ կամավոր ատեստավորված էր ուսուցիչների շուրջ 20 տոկոսը, սա նշանակում է, որ մենք էապես ընդլայնում ենք կամավոր ատեստավորված ուսուցիչների շրջանակը»,-ասաց Անդրեասյանը:
Բայդենի կողմից ստորագրված բոլոր փաստաթղթերը անվավեր են ճանաչվել. Թրամփ
Ջո Բայդենի վարչակազմի օրոք «ավտոգրչով» հրամաններ ստորագրված բոլոր փաստաթղթերը, հռչակագրերը, գործադիր հրամանագրերը, հուշա...
Այս տարվա բյուջեի ավելացած մասն ավելին է, քան 2017-ի ընդհանուր բյուջեն. Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԱԺ-ում 2026թ. պետբյուջեի նախագծի վերաբերյալ ելույթում հայտարարել է, որ գոհ է ԱԺ-ի հետ կառավա...
Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է ՀՀ-ում աղքատության պատճառը. մանրամասներ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԱԺ-ում խոսել է աղքատության խնդրի մասին՝ շեշտելով՝ կա աղքատության խնդիր։«Ժամանակն է, ի վերջո,...
Ռուսաստանը կդիտարկի Ուկրաինային ծովից կտրելու հարցը, եթե Կիևը շարունակի ծովահենությnւնը ռուսական նավերի դեմ. Պուտին
Լցանավերի վրա հարձակումները, նույնիսկ ոչ թե չեզոք ջրերում, այլ մեկ այլ պետության՝ երրորդ պետության հատուկ տնտեսական գոտո...

Over 4800 Teachers Have Taken Advantage of Salary Increase Opportunity: Zhanna Andreasyan
In recent days, around 67.2% of the 7200 teachers who participated in voluntary certification in Armenia have passed the certification process. This was stated by Minister of Education, Science…
In recent days, around 67.2% of the 7200 teachers who participated in voluntary certification in Armenia have passed the certification process. This was stated by Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan during a Q&A session in the National Assembly.
This year, more than 8400 teachers applied for participation, with over 7200 teachers taking part in the voluntary certification. "At this moment, not taking into account the results of the recent appeals, around 67.2% of participating teachers have passed the voluntary certification. This means that more than 4800 teachers have currently taken advantage of this opportunity for a salary increase. Moreover, most of these teachers are participating for the first time. Remembering that around 20% of teachers were already voluntarily certified, this means we are significantly expanding the circle of voluntarily certified teachers," said Andreasyan.