Երևանից բացակայում է 2750 աղբաման, արժեքը՝ 257 մլն դրամ. որտեղ են դրանք
«Երևանի «Աղբահանության և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնակում 2022-2023 թ գործունեության ուսումնասիրության արդյունքում պարզվել է, որ բացակայում են Երևան քաղաքի հաշվեկշռում հաշվառված 201 հատ մետաղական աղբաման, միավորի արժեքն 138 հազար դրամ և ընդհանուր 27 մլն 738 հազար դրամ արժեքով, ինչպես նաև 2551 հատ պլասմասե աղբաման, միավորի արժեքը 88 500- 91 750 դրամ, 229 մլն դրամ արժողությամբ, ընդհանուր 2752 հատ աղբաման՝ 257 մլն դրամ ընդհանուր արժեքով: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 29-ին, Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ ասաց Վերահսկողության վարչության պետի պաշտոնակատար Աննա Գևորգյանը։
Ներկայացնելով ուսումնասիրությունների արդյունքները՝ վերջինս ասաց, որ նաև վառելիքի և այլ ապրանքների անհամապատասխանության մասին են բացահայտումներ եղել։
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտնեց, որ հայտնաբերված ուսումնասիրությունների համապատասխան մասը պետք է փոխանցվի իրավապահ մարմիններին։
«Մեր բոլորի աշխատանքը շատ պատասխանատու է և այդ պատասխանատվությունը բազմակողմանի է, և՛ սխալ ձևով կազմակերպելն է վտանգավոր, և՛ անգործությունը»,- ասաց Ավինյանը։
«Ես մեզ բոլորիս մաղթում եմ նման դեպքերից հեռու մնալ և աշխատանքը կազամկերպել օրենսդրությանը և մեր որոշումեներին համապատասխան»,-ասաց Տիգրան Ավինյանը։
Ո՞վ էր Կիրանցում առանց պետհամարանիշի մեքենայի մեջ նստած անձը․ Civilnet
Civilnet-ը գրում է․ «Տավուշի Կիրանց բնակավայրի՝ դեպի Վրաստան տանող ճանապարհին ապրիլի 26-ի երեկոյան թեժ իրավիճակ էր ստեղծ...
Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Երևանում հանդիպելու է կիրանցիների հետ․ NEWS
Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հանդիպելու է կիրանցիների հետ Երեւանում։ Այս մասին NEWS,am-ին պատմեցին Կիրանցի բնակիչները: Թե կոնկր...
ՔԿ-ից՝ Կիրանցում զինծառայողների նկատմամբ բռնության, սպառնալիքի վերաբերյալ տեղեկությունների մասին
«Հրապարակ» թերթի հրապարակումն այն մասին, թե իբր Տավուշի մարզի Կիրանց բնակավայում ակցիա իրականացնողներին այցելած ՀՀ ԶՈՒ մ...
Որտեղ կհանդիպեն Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ու Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը կհանդիպեն Ալմա...

2750 Trash Bins Missing from Yerevan, Valued at 257 Million Dram: Where Are They?
The analysis of the activities of the 'Waste Management and Sanitary Cleaning' municipal foundation in Yerevan for 2022-2023 revealed that 201 metallic trash bins, valued at 138,000 dram each, worth a total of 27,738,000 dram, are missing. Additionally, 2,551 plastic trash bins, with a unit price ranging from 88,500 to 91,750 dram, amounting to a total of 229 million dram, are also unaccounted for. In total, this adds up to 2,752 trash bins missing, with a total value of 257 million dram.
This information was shared today, April 29, during a procedural meeting of the Yerevan City Hall by Acting Head of the Monitoring Department Anna Gevorgyan. Presenting the findings of the studies, she also mentioned discrepancies related to fuel and other products.
Mayor Tigran Avinyan noted that the relevant findings from the investigations should be forwarded to law enforcement authorities. “Our work is very responsible, and this responsibility is multifaceted; both improper organization is dangerous, and inaction as well,” Avinyan stated. “I hope that we all stay away from such situations and organize our work in accordance with the law and our decisions,” he added.