Covid-19-ով վարակման 1094 դեպք, մահացել է 21 քաղաքացի. Համաճարակային վիճակը՝ Հայաստանում
ՀՀ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ երեկ կատարվել է 5753 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1094 նոր դեպք:  «Մարտի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ…
ՀՀ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ երեկ կատարվել է 5753 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1094 նոր դեպք:
«Մարտի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 189540 դեպք, որոնցից 170903-ն` առողջացած, 3450-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14306 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 833912 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 5753 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1094 նոր դեպք: Ունենք 743 առողջացած և 16 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 881 է»:

1094 New Covid-19 Cases in Armenia, 21 Citizens Have Died
The Armenian Ministry of Health reports that yesterday, 5753 tests were conducted, confirming 1094 new cases of the coronavirus disease.
“As of March 27 at 11:00 AM, a total of 189540 cases of the coronavirus disease have been confirmed, of which 170903 have recovered, and 3450 have resulted in death. Currently, 14306 patients are undergoing treatment for the disease. A total of 833912 tests have been performed to date. On the previous day, 5753 tests were conducted, confirming 1094 new cases of the virus. We have recorded 743 recoveries and 16 deaths yesterday. The previous day, 5 deaths were registered where patients had contracted the coronavirus, but the deaths were due to other illnesses. The total number of such cases is 881,” the report stated.