Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 2306 նոր դեպք
Հայաստանում հոկտեմբերի 22-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 2306 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 70 836-ի:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 10 քաղաքացի, մահացածների թիվը 1131 է:
Մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 6 դեպք։ Հոկտեմբերի 22-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 327 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 16 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 1458-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 568 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 49787, փաստացի բուժվողներինը՝ 19 591 (ավելացել է 1722-ով): Մեկ օրում արվել է 5189 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 362 293 թեստ:

2306 New Cases of Coronavirus Registered in Armenia
As of October 22, Armenia has registered 2306 new cases of coronavirus, bringing the total number of infected individuals to 70,836.
According to the National Center for Disease Control and Prevention of the Ministry of Health, 10 citizens died from the virus in one day, raising the death toll to 1131. Additionally, there have been 6 reported deaths of patients infected with coronavirus who succumbed to other illnesses within the same day. As of October 22, the number of such cases stands at 327.
In total, 16 people died in one day, increasing the overall death count to 1458. The number of recoveries registered in one day is 568, leading the total number of recoveries to 49,787, while the number of active cases currently receiving treatment has risen to 19,591, an increase of 1722.