Ժամը 17:30-ին ԱԺ-ն արտահերթ նիստ կանցկացնի
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարություն է տարածել, որում մասնավորապես ասված է․«ՀՀ ԱԺ հարգելի պատգամավորներ,Կառավարությունը 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին որոշում է ընդունել «Հայաստանի…
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարություն է տարածել, որում մասնավորապես ասված է․
«ՀՀ ԱԺ հարգելի պատգամավորներ,
Կառավարությունը 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին որոշում է ընդունել «Հայաստանի Հանրապետությունում ռազմական դրություն հայտարարելու մասին»:
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության  119-րդ հոդվածի 2-րդ մասի եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի  47-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն՝ ռազմական դրություն հայտարարվելու դեպքում իրավունքի ուժով անհապաղ գումարվում է Ազգային ժողովի հատուկ նիստ:
Պատգամավորներին խնդրում եմ ժամը 17:30-ին ներկա լինել Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում»,-ասված է խորհրդարանի ղեկավարի հայտարարության մեջ:

As of 17:30, the situation on the front line is relatively stable: Ministry of Defense
As of 17:30, the situation on the front line is relatively stable. This was reported by the Ministry of Defense of Armenia.
The agency notes that in the event of a change in the situation, the Ministry of Defense will issue a statement.
It is worth mentioning that since this morning, a tense situation has been observed in the Gegharkunik region, where Azerbaijani armed forces have opened fire from mortars and other small arms towards the Armenian positions located in the directions of Sotk and Norabak.
Currently, the Ministry of Defense has reported four fatalities and one injury. The situation continues to remain tense.