Ադրբեջանական զորքերը ժամը 07:10-ին հարձակման են անցել շփման գծի ամբողջ երկարությամբ. մի քանի ուղղությամբ հարձակումները հետ են մղվել
Ինչպես նշել է ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանը, ադրբեջանական զորքերը ժամը 07:10-ին հարձակման են անցել շփման գծի ամբողջ երկարությամբ։ Ադրբեջանական զորքերի՝ մի քանի ուղղությամբ հարձակումները հետ են մղվել։ Հակառակորդը կրել է մարդկային և տեխնիկայի կորուստներ, մասնավորապես՝ երեք տանկ։ Մարտերը շարունակվում են։
ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյան
[2aacbd404dfa8074bee187a45328bd76.png]
Շփման գծի ողջ երկայնքով թշնամին ակտիվ հերտակոծություն է սկսել. հրետակոծվում է նաեւ Ստեփանակերտը
Այսօր վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով թշնամին ակտիվ հերտակոծություն է սկսել: Հրետակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրե...
ՀՐԱՏԱՊ. Արցախի ՊՆ-ն հայտնում է նահատակված ևս 26 զինծառայողի մասին
Ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում նահատակված զինծառայողները Ղալթախչյան Աշոտ Արմենի, ծնվ. 2001թ.Հովսեփյան Յ...
Գագիկ Ծառուկյանը կալանավորվեց
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, այսօր՝ սեպտեմբերի 25-ին, որ...
Ռուսաստանի Օդատիեզերական ուժերը պատրաստվում են զանգվածային հարված հասցնել Արցախ ուղարկվող ահաբեկիչների պատրաստման ճամբարներին
Ռուսաստանի Օդատիեզերական ուժերը պատրաստվում են զանգվածային հարված հասցնել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության համար ահաբեկի...

Azerbaijani Forces Launched Assault Along the Entire Contact Line at 07:10, Attacks Repelled in Several Directions
According to the commander of the Defense Army, Major General Jalal Harutyunyan, Azerbaijani troops launched an assault along the entire length of the contact line at 07:10. The attacks by Azerbaijani forces were repelled in several directions. The adversary suffered losses in personnel and equipment, including three tanks. Fighting continues.
Armenia's Ministry of Defense spokesperson Shushan Stepanyan reported on the situation.
Enemy Begins Active Shelling Along the Entire Contact Line; Stepanakert Also Under Fire
This morning, the enemy has commenced active shelling along the entire contact line. Civilian areas are also being shell...
Urgent: Artsakh Ministry of Defense Reports on 26 Fallen Soldiers
During repelling Azerbaijani aggression, the following soldiers were killed:Ghaltakhchyan Ashot Armen, born 2001Hovsepia...
Gagik Tsarukyan Detained
The Yerevan City Court of General Jurisdiction, under the chairmanship of Judge Mnatsakan Martirosyan, decided today, Se...
Russian Aerospace Forces Prepare to Launch Massive Strike on Terrorist Training Camps in Artsakh
The Russian Aerospace Forces are preparing to launch a massive strike on terrorist training camps related to the Nagorno...