Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները խախտելու 35879 արձանագրություն է կազմվել
ՀՀ ոստիկանության արտաքին ծառայության ստորաբաժանումների արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է հանրապետության ողջ տարածքում։Դրան զուգահեռ տարբեր վարչական շրջաններում իրականացվում են հատուկ…
ՀՀ ոստիկանության արտաքին ծառայության ստորաբաժանումների արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է հանրապետության ողջ տարածքում։
Դրան զուգահեռ տարբեր վարչական շրջաններում իրականացվում են հատուկ միջոցառումներ՝ ապահովելով Պարետի որոշումների պահանջների կատարման նկատմամբ արդյունավետ հսկողություն։
Ընդհանուր առմամբ՝ արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները խախտելու փաստերով մինչ օրս կազմվել է 35879  արձանագրություն, իսկ հունիսի 16-ին իրականացված արտակարգ ռեժիմով ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել է իրավախախտման 670 դեպք։
Բոլոր օրինախախտումների փաստերով կազմվել են համապատասխան արձանագրություններ։ Բացի այդ, ոստիկանության կարգախմբերը, համագործակցելով տեսչական մարմինների հետ, ստուգայցերի միջոցով արդյունավետ հսկողություն են իրականացնում բակերում, ինքնամեկուսացման ու մեկուսացման վայրերում, հոգեհանգստի և հուղարկավորության արարողությունների ընթացքում, առևտրի և հասարակական սննդի բնագավառում գործունեություն ծավալող օբյեկտներում։ Հարգելի՛ քաղաքացիներ, ոստիկանության արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է. պահպանե՛ք արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները:

35879 Protocols Issued for Violations of the State of Emergency Regulations
The emergency service units of the Police of Armenia continue to operate across the entire territory of the Republic. Simultaneously, special measures are being implemented in various administrative districts to ensure efficient oversight of compliance with the requirements of the Governor's decisions.
In total, until now, 35879 protocols have been issued for violations of the state of emergency regulations, with 670 violations identified during the emergency service operations carried out on June 16. Corresponding protocols have been established for all identified violations.
Additionally, police task forces, in cooperation with regulatory bodies, are effectively monitoring backyards, self-isolation and quarantine sites, during wake and funeral ceremonies, as well as establishments operating in the trade and public food sector.
Dear citizens, the emergency service of the police continues: please adhere to the state of emergency regulations.