Երևանում 27-ամյա վարորդը ՎԱԶ-2114 ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել 2 հետիոտնի
Հոկտեմբերի 12-ին, վրարերթ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 18:20-ի սահմաններում, Երևանի բնակիչ, 27-ամյա Արմեն Սարգսյանը՝ իր վարած ՎԱԶ-2114 մակնիշի 35 FD 844 համարանիշի ավտոմեքենայով, Գարեգին Նժդեհ…
Հոկտեմբերի 12-ին, վրարերթ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 18:20-ի սահմաններում, Երևանի բնակիչ, 27-ամյա Արմեն Սարգսյանը՝ իր վարած ՎԱԶ-2114 մակնիշի 35 FD 844 համարանիշի ավտոմեքենայով, Գարեգին Նժդեհ փողոցի 18 հասցեի դիմաց վրաերթի է ենթարկել հետիոտներ, Երևանի բնակիչներ, 53-ամյա Աշոտ Գ.-ին և 59-ամյա Համլետ Ս.-ին:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վրաերթի ենթարկվածները տեղափոխվել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, իսկ վարորդը՝ ոստիկանության Շենգավիթի բաժին, քանի որ դեպքի վայր ժամանած Երևանի Ճանապարհային ոստիկանները ունեցել են կասկածներ, որ նա վարորդական իրավունքի վկայական չի ունեցել:

27-Year-Old Driver Hits 2 Pedestrians in Yerevan with VAZ-2114
On October 12, an accident occurred in Yerevan. Around 18:20, a 27-year-old resident of Yerevan, Armen Sargsyan, driving a VAZ-2114 with license plate 35 FD 844, hit pedestrians in front of number 18…
On October 12, an accident occurred in Yerevan. Around 18:20, a 27-year-old resident of Yerevan, Armen Sargsyan, driving a VAZ-2114 with license plate 35 FD 844, hit pedestrians in front of number 18 on Garegin Nzhdeh Street. The pedestrians, identified as 53-year-old Ashot G. and 59-year-old Hamlet S., were residents of Yerevan.
According to photographer Gagik Shamshyan, the injured individuals were taken to the Erebuni Medical Center, while the driver was taken to the Shengavit police department, as traffic police officers who arrived at the scene suspected that he did not have a valid driver's license.