ՆԳՆ ոստիկանության գվարդիայի ծառայողը առևտրի կենտրոններից մեկում գտել էր 3600 դոլար
ՆԳՆ ոստիկանության գվարդիայի ծառայողներն ամենօրյա հետևողական աշխատանքով ոչ միայն իրականացնում են հասարակական կարգի պահպանություն, ապահովում հանրության անվտանգությունը, այլև մշտապես քաղաքացու կողքին են՝ պատրաստ ցուցաբերելու անհրաժեշտ օգնություն։ Վերջին օրերին արձանագրված երկու դեպքերը այս մոտեցման հերթական վկայությունն են։
ՆԳՆ ոստիկանությունից հայտնում են, որ ոստիկանության գվարդիայի ծառայողը առևտրի կենտրոններից մեկում գտել էր 3600 դոլար։ Ոստիկանն անմիջապես ձեռնարկել էր անհրաժեշտ ստուգողական միջոցառումներ, պարզել գումարի տիրոջ ինքնությունը և հանձնել նրան։
Ոստիկանության գվարդիայի մեկ այլ ծառայող մայրաքաղաքի պուրակներից մեկում գտել էր դրամապանակ, որի մեջ կային 127 հազար դրամ և բանկային քարտեր։ Գվարդիայի ծառայողը պարզել էր դրամապանակի տիրոջ ինքնությունը և այն հանձել նրան։
Նշված դեպքերով քաղաքացիները զանգահարել են ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն և շնորհակալություն հայտնել։
Ոստիկանության գվարդիայի ծառայողները նույն պատասխանատվությամբ շարունակելու են հասարակական կարգի պահպանման, հանրային անվտանգության ապահովման ու քաղաքացու կողքին լինելու հանձնառությունը։
Քննությունից առաջ ավտոդպրոցում կրթություն ստանալը պարտադիր է լինելու․ Արփինե Սարգսյան
Ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանն օգոստոսի 18-ին հանդիպել է ավտոդպրոցների և հաշվառման-քննական ծառայությունների ոլո...
Վերին Լարսում տարհանել են մաքսակետի ամբողջ անձնակազմին
Վրաց-ռուսական սահմանին գտնվող «Դարիալի» մաքսակետում՝ Վերին Լարսում, գործարկվել է տարերային աղետների վաղ նախազգուշացման ա...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Քանի՞ երեխա է այսօր ապրում Հայաստանի մանկատներում և ինչպե՞ս է իրականացվում որդեգրումը
Օրեր առաջ Հալաբյան փողոցում հայտնաբերված նորածին աղջկա պատմությունը շատ արագ հայտվեց հասարակության ուշադրության կենտրոնո...
Սեպտեմբերի 15-ից Երևանի դպրոցներում շաբաթ օրերին ևս դասեր կլինեն
Երևանյան դպրոցներում COP17 համաժողովի ընթացքում՝ մեկ շաբաթ շարունակ, ուսումնական պարապմունքներ չեն անցկացվի։ Այս մասին տ...

Police Officer of the Ministry of Internal Affairs Finds $3,600 in Shopping Center
Police officers of the Ministry of Internal Affairs’ guard not only maintain public order and ensure the safety of citizens but also actively assist individuals in need. Recent incidents have…
Police officers of the Ministry of Internal Affairs’ guard not only maintain public order and ensure the safety of citizens but also actively assist individuals in need. Recent incidents have demonstrated this commitment.
According to the Ministry of Internal Affairs, a police officer found $3,600 in one of the shopping centers. The officer immediately initiated necessary verification measures, identified the owner of the money, and returned it to them.
In another case, a guard officer found a wallet in one of the parks in the capital, which contained 127,000 drams and bank cards. The guard identified the wallet's owner and returned it.
Citizens involved in these incidents called the 112 emergency management center of the Ministry of Internal Affairs to express their gratitude.
Police officers of the guard will continue to uphold public order, ensure public safety, and stand by the citizens with the same level of responsibility.