ՆԳՆ ոստիկանության գվարդիայի ծառայողը առևտրի կենտրոններից մեկում գտել էր 3600 դոլար
ՆԳՆ ոստիկանության գվարդիայի ծառայողներն ամենօրյա հետևողական աշխատանքով ոչ միայն իրականացնում են հասարակական կարգի պահպանություն, ապահովում հանրության անվտանգությունը, այլև մշտապես քաղաքացու կողքին են՝ պատրաստ ցուցաբերելու անհրաժեշտ օգնություն։ Վերջին օրերին արձանագրված երկու դեպքերը այս մոտեցման հերթական վկայությունն են։
ՆԳՆ ոստիկանությունից հայտնում են, որ ոստիկանության գվարդիայի ծառայողը առևտրի կենտրոններից մեկում գտել էր 3600 դոլար։ Ոստիկանն անմիջապես ձեռնարկել էր անհրաժեշտ ստուգողական միջոցառումներ, պարզել գումարի տիրոջ ինքնությունը և հանձնել նրան։
Ոստիկանության գվարդիայի մեկ այլ ծառայող մայրաքաղաքի պուրակներից մեկում գտել էր դրամապանակ, որի մեջ կային 127 հազար դրամ և բանկային քարտեր։ Գվարդիայի ծառայողը պարզել էր դրամապանակի տիրոջ ինքնությունը և այն հանձել նրան։
Նշված դեպքերով քաղաքացիները զանգահարել են ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն և շնորհակալություն հայտնել։
Ոստիկանության գվարդիայի ծառայողները նույն պատասխանատվությամբ շարունակելու են հասարակական կարգի պահպանման, հանրային անվտանգության ապահովման ու քաղաքացու կողքին լինելու հանձնառությունը։
Քննությունից առաջ ավտոդպրոցում կրթություն ստանալը պարտադիր է լինելու․ Արփինե Սարգսյան
Ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանն օգոստոսի 18-ին հանդիպել է ավտոդպրոցների և հաշվառման-քննական ծառայությունների ոլո...
Վերին Լարսում տարհանել են մաքսակետի ամբողջ անձնակազմին
Վրաց-ռուսական սահմանին գտնվող «Դարիալի» մաքսակետում՝ Վերին Լարսում, գործարկվել է տարերային աղետների վաղ նախազգուշացման ա...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Քանի՞ երեխա է այսօր ապրում Հայաստանի մանկատներում և ինչպե՞ս է իրականացվում որդեգրումը
Օրեր առաջ Հալաբյան փողոցում հայտնաբերված նորածին աղջկա պատմությունը շատ արագ հայտվեց հասարակության ուշադրության կենտրոնո...
Սեպտեմբերի 15-ից Երևանի դպրոցներում շաբաթ օրերին ևս դասեր կլինեն
Երևանյան դպրոցներում COP17 համաժողովի ընթացքում՝ մեկ շաբաթ շարունակ, ուսումնական պարապմունքներ չեն անցկացվի։ Այս մասին տ...

Сотрудник гвардии полиции НГН нашел 3600 долларов в торговом центре
Сотрудники гвардии полиции НГН ежедневно проводят тщательную работу не только по обеспечению общественного порядка и безопасности граждан, но и постоянно находятся рядом с ними, готовые оказать необходимую помощь. Последние события, произошедшие в последнее время, являются очередным подтверждением данного подхода.
По информации от полиции, сотрудник гвардии был в одном из торговых центров, где нашел 3600 долларов. Полицейский немедленно предпринял необходимые меры проверки, выяснил личность владельца денег и передал их ему.
Другой сотрудник гвардии нашел в одном из парков столицы кошелек, в котором находились 127 тысяч драмов и банковские карты. Сотрудник гвардии установил личность владельца кошелька и вернул его.
По указанным случаям, граждане позвонили в оперативный центр НГН 112 и выразили свою благодарность. Сотрудники гвардии полиции с той же ответственностью будут продолжать свои обязательства по обеспечению общественного порядка, безопасности и поддержанию близости к гражданам.
Получение образования в автошколе станет обязательным перед экзаменом – Арпине Саргсян
Министр внутренних дел Арпине Саргсян 18 августа провела встречу с представителями заинтересованных организаций в сфере...
В Верин Ларсе эвакуировано все персонал таможенного поста
На таможенном посту «Дариали», расположенном на грузино-российской границе в Верин Ларсе, была запущена автоматическая с...
ВИДЕО: Сколько детей сегодня живет в детских домах Армении и как осуществляется усыновление
Несколько дней назад история новорожденной девочки, найденной на улице Халабяна, быстро привлекла внимание общества. На...
С 15 сентября в ереванских школах также будут уроки по субботам
В ереванских школах в ходе конференции COP17, которая продлится неделю, учебные занятия не будут проводиться. Об этом со...