Վաղը ժամը 07.30-ից հազարավոր մեքենաներով կշարժվենք դեպի Սյունիք. Փաշինյանը բոլորին հրավիրեց ազգային միասնության ավտոերթի
Ոմանք փորձում են Սյունիքը հակադրել Հայաստանին, բայց չի ստացվի: Արտաշատում քարոզարշավի ժամանակ հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա հայտնեց , որ վաղը ՔՊ-ն քարոզարշավ է իրականացնելու Սյունիքում և կոչ արեց միանալ դեպի Սյունիք ավտոերթին.
«Վաղը առավոտյան 07.30 հազարավոր մեքենաներով մեկնում ենք Սյունիքի մարզ՝ ի աջակցություն Սյունիքի և ցույց տալու Հայաստանի Հանրապետության միասնությունը: Ես Հայաստանի բոլոր քաղաքներից, բոլոր գյուղերից մեր հայրենակիցներին, ովքեր ցանկանում են մասնակցել ազգային միասնության ավտոերթին, հրավիրում են Հանրապետության Հրապարակ, որտեղից կշարժվենք Սյունիքի մարզ»,-ասաց Փաշինյանը:

Thousands of Cars Will Drive to Syunik Tomorrow at 07:30. Pashinyan Invites Everyone to the National Unity Auto Rally
Some are trying to pit Syunik against Armenia, but it will not succeed. This was stated by Nikol Pashinyan during a campaign rally in Artashat.
He announced that the ruling Civil Contract party will conduct a campaign in Syunik tomorrow and called for participation in the auto rally towards Syunik.
“Tomorrow morning at 07:30, we will leave for Syunik province in thousands of cars to support Syunik and demonstrate the unity of the Republic of Armenia. I invite all of our compatriots who wish to join the national unity auto rally from cities and villages across Armenia to gather at Republic Square, from where we will head to Syunik province,” said Pashinyan.