Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամը հատուցումներ է կատարում 1055 անհետ կորած զինծառայողի ընտանիքների
Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված վերջին պատերազմից հետո Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամն այս պահին հատուցումներ է կատարում 1939 զոհված զինծառայողների ընտանիքների, 265 ծանր վիրավորում ստացած զինծառայողների և 1055 անհետ կորած զինծառայողների ընտանիքների։
Այդ մասին տեղեկացնում է «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի» տնօրեն Վարուժան Ավետիքյանը, որն այսօր հայտարարել է, որ վայր է դնում լիազորությունները։
Նա նշել է, որ վերջին պատերազմից ի վեր հիմնադրամը կարողացել է 8 միլիարդ դրամից ավելի նվիրաբերություններ հավաքագրել ավելի քան 40 երկրների մեր հայրենակիցներից ու կազմակերպություններից:

The Soldier Insurance Fund Issues Compensation to Families of 1055 Missing Soldiers
Following the last war unleashed by Azerbaijan, the Soldier Insurance Fund is currently providing compensations to the families of 1939 fallen soldiers, 265 soldiers with severe injuries, and 1055 missing soldiers.
This was announced by Varuzhan Avetikyan, the director of the Soldier Insurance Fund, who declared today that he is stepping down from his position.
He noted that since the last war, the fund has managed to collect over 8 billion drams in donations from our compatriots and organizations from more than 40 countries.