Վանաձորի «Ազգային արխիվ»-ի տարածքում արձանագրվել է ապօրինի ծառահատման դեպք, պատճառված վնասի չափը 585.000 դրամ է
Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի Լոռու տարածքային բաժնի աշխատակիցները հերթական շրջայցի ընթացքում Վանաձոր քաղաքի «Ազգային արխիվ»-ի տարածքում արձանագրել են ապօրինի ծառահատման դեպք: Այս մասին հայտնում են Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնից։
Պարույր Սևակի փողոցում հայտնաբերվել է անհայտ անձի կողմից ապօրինի հատված 10 ծառ (Խնձորենի տեսակի 5՝ 34սմ, 32սմ, 28սմ, 26սմ, 22սմ, Սալորենի տեսակի 4՝ 22սմ, 20սմ, 12սմ, 8սմ, Թխկի տեսակի 1՝ 40սմ տրամագծերով)։
Բուսական աշխարհին պատճառված վնասի հատուցման չափը կազմել է 585.000 ՀՀ դրամ:
Գործի նյութերն ուղարկվել են Ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության Վանաձոր քաղաքի Բազումի բաժին։
Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմինը հորդորում է զերծ մնալ բնապահպանական իրավախախտումներ կատարելուց, պահպանել բնությունը:
Սահմռկեցուցիչ դեպք՝ Երևանում․ հայրը 9-րդ հարկից ցած է նետել երկու երեխաներին
Այսօր՝ մայիսի 5-ին, ժամը 07:40-ի սաhմաններում Ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության եւ Արտակարգ իրավիճակների նախարարութ...
ՀՐԱՏԱՊ. Վենդետա Գավառում. ոստիկաններին ճեղքելով՝ հիվանդանոցում երկու հոգու վիզ են կտրել
Գեղարքունիքի մարզում իրավիճակը վերահսկողությունից դուրս է գալիս: Անգամ ՀՀ ոստիկանապետ Արման Սարգսյանի ներկայությունը չի...
Հայտնի է, թե ինչու են սպանել «Սովրանո»-ի մենեջերին. «աղջկա հաշիվ» է եղել. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ArmLur.am-ին մանրամասներ են հայտնի դարձել Արմավիրի մարզում տեղի ունեցած սպանությունից: Նշենք...
ՀՐԱՏԱՊ. Զինված անձը մտել է «ՎՏԲ» բանկի մասնաճյուղ
Զինված անձը մտել է Նոր Նորքի 9-րդ զանգվածի «ՎՏԲ-Հայաստանի» մասնաճյուղ։ Այս պահին դեպքի վայրում աշխատում են ոստիկանները:

Illegal Tree Felling Registered in Vanadzor's National Archive Area, Damage Estimated at 585,000 AMD
The employees of the Environmental and Mining Inspection’s Lori Territorial Division have documented an illegal tree felling in the area of Vanadzor city's National Archive during their latest inspection tour. This information was reported by the Environmental and Mining Inspection.
On Paruyr Sevak Street, a total of 10 trees were illegally cut down by an unidentified individual, including 5 apple trees (with diameters of 34 cm, 32 cm, 28 cm, 26 cm, and 22 cm), 4 pear trees (with diameters of 22 cm, 20 cm, 12 cm, and 8 cm), and 1 fig tree (with a diameter of 40 cm).
The compensation amount for the damage caused to the plant life has been assessed at 585,000 AMD. The case materials have been sent to the Vanadzor division of the Lori regional police.
The Environmental and Mining Inspection urges the public to refrain from committing environmental violations and to preserve nature.