Ոստիկանությունը կգնի հատուկ պաշտպանիչ ակնոց․ յուրաքանչյուրի արժեքը 41900 դրամ
ՀՀ ոստիկանությունը մեկ անձից կատարվող գնման ընթացակարգով պայմանագիր է կնքել «Յունիթրեյդ ինտերնեյշնլ» ՍՊԸ-ի հետ։ Ըստ պայմանագրի՝ ընկերությունը պարտավորվում է 50 հատ պաշտպանիչ հատուկ ակնոց մատակարարել, յուրաքանչյուրի արժեքը՝ 41900 դրամ։ Պայմանագրի ընդհանուր արժեքը 2 095 000 դրամ է։ Այս մասին գրում է mediahub.am-ը։
Հատկանշական է, որ «Յունիթրեյդ ինտերնեյշնլ» ՍՊԸ-ն 2020թ-ի մարտի 23-ին է հիմնադրվել։ Այլ տենդերներում հաղթելու վերաբերյալ տեղեկություններ չկան։
«Յունիթրեյդ ինտերնեյշնլ» ընկերության հիմնադիր և գործադիր տնօրենը գործարար, տնտեսագետ Ավետիս Վարոսյանն է։
Ըստ ՊԵԿ տնտեսական գործունեության տեսակների՝ ընկերությունը զբաղվում է ոչ մասնագիտացված մեծածախ առևտրով։

Police to Purchase Special Protective Glasses at 41,900 Drams Each
The Police of Armenia has signed a contract with "Unitrade International" LLC for the procurement of special protective glasses. According to the agreement, the company is obligated to supply 50 units of protective glasses, each priced at 41,900 drams. The total contract value amounts to 2,095,000 drams. This information is reported by mediahub.am.
It is noteworthy that "Unitrade International" LLC was founded on March 23, 2020. There is no information regarding its success in other tenders. The founder and CEO of "Unitrade International" is businessman and economist Avetis Varosyan.
According to the State Revenue Committee, the company is engaged in non-specialized wholesale trade.