«Արմավիր» ՔԿՀ-ում՝ հանձնուքի մեջ, հայտնաբերվել է 3147 դեղահաբ և այլ արգելված իրեր
ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության կողմից շարունակվում է հետևողական պայքարը քրեակատարողական հիմնարկներ արգելված իրերի ներթափանցման դեմ: Այդ մասին հայտնում է ՀՀ ԱՆ…
ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության կողմից շարունակվում է հետևողական պայքարը քրեակատարողական հիմնարկներ արգելված իրերի ներթափանցման դեմ: Այդ մասին հայտնում է ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժինը:
Մասնավորապես հուլիսի 6-ին՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում, Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի ծառայողները, իրացնելով օպերատիվ տվյալները, զննության են ենթարկել նախկին դատապարտյալ Ա. Ս.-ի կողմից դատապարտյալ Ա. Կ-ի անվամբ որպես հանձնուք բերված սառնարանը:
Սառնարանի ստորին հատվածում հատուկ պատրաստված թաքստոցից հայտնաբերվել են առանց գործարանային փաթեթավորման և մակնշման համապատասխանաբար 2988 և 159 հատ տարբեր տեսակի ու չափսերի, անհայտ ծագման սպիտակ դեղահաբերով լի 2 փաթեթ, ինչպես նաև 6 բջջային հեռախոս, 3 լիցքավորման սարք, ականջակալ:
Դեպքի փաստով նախապատրաստվում են նյութեր, նշանակվել է դատաքիմիական փորձաքննություն:
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով՝ դատարանի՝ օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

3147 Pills and Other Prohibited Items Discovered in Armavir Prison Package
The fight against the influx of prohibited items into correctional facilities continues steadily, as reported by the Public Relations Department of the Ministry of Justice of Armenia.
Specifically, on July 6, around 12:00 PM, the officers of the Armavir Correctional Facility of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia, acting on operational intelligence, inspected a refrigerator delivered by former convict A. S. on behalf of convict A. K.
In a specially prepared hiding place at the bottom of the refrigerator, two packages filled with 2988 and 159 assorted white pills of unknown origin, respectively, as well as six mobile phones, three charging devices, and headphones were discovered.
Materials are being prepared regarding the incident, and a forensic chemical examination has been appointed.
Notice: A person suspected or accused of an alleged crime is presumed innocent until proven guilty in accordance with the procedures established by the Criminal Procedure Code of the Republic of Armenia by a legally binding court verdict.