Արտակարգ դրության կանոնները խախտելու համար իրավապահները կազմել են 51149 արձանագրություն
Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները խախտելու փաստերով մինչ հունիսի 28-ը իրավապահները կազմել են 51 149 արձանագրություն, իսկ հունիսի 27-ին իրականացված արտակարգ ռեժիմով ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել է իրավախախտման 1 619 դեպք։ Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից։
«ՀՀ ոստիկանության արտաքին ծառայության ստորաբաժանումների արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է հանրապետության ողջ տարածքում։ Դրան զուգահեռ տարբեր նախարարությունների, գերատեսչությունների, ինչպես և տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցների հետ իրականացվում են հատուկ միջոցառումներ՝ ապահովելով Պարետի որոշումների պահանջների կատարման նկատմամբ հսկողություն։ Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները խախտած անձինք ենթարկվում են օրենքով նախատեսված պատասխանատվության։ Ընդհանուր առմամբ՝ այդ կանոնները խախտելու փաստերով մինչ օրս կազմվել է 51149 արձանագրություն, իսկ հունիսի 27-ին իրականացված արտակարգ ռեժիմով ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել է իրավախախտման 1619 դեպք։
Հարգելի՛ քաղաքացիներ, ոստիկանության արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է. պահպանե՛ք արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Law Enforcement Has Issued 51,149 Reports for Violating State of Emergency Rules
As of June 28, law enforcement officials have issued 51,149 reports for violations of the legal regime of the state of emergency, with 1,619 violations detected during operations conducted on June 27. This was reported by the Public Relations and Information Department of the Police of Armenia.
“The emergency regime service of the external units of the Police of Armenia continues across the entire territory of the republic. Alongside this, special measures are being undertaken in collaboration with various ministries, agencies, and local self-government bodies to ensure compliance with the requirements of the decisions made by the Commandant. Individuals who violate the rules of the state of emergency are subject to the penalties prescribed by law. To date, a total of 51,149 reports have been issued for violations of these rules, and 1,619 cases of violation were detected during the service conducted on June 27.
Dear citizens, the police's emergency regime service continues: please adhere to the rules of the state of emergency,” the statement reads.