Թուրքիայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մեկ օրում աճել է ավելի քան 1000-ով՝ հասնելով 3629-ի
Թուրքիայի իշխանությունները չեն բացառել, որ կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով երկրում արտակարգ դրություն կհայտարարվի, հայտարարել է երկրի ներքին գործերի նախարար Սուլեյման Սոյլուն, գրում է ria.ru-ն։
Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթթին Քոջան ավելի վաղ հայտնել էր, որ երկրում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մեկ օրում աճել է ավելի քան 1000-ով՝ հասնելով 3629-ի, մահացածների թիվը հասել է 75-ի:
«Այսօրվա դրությամբ բոլոր անհրաժեշտ միջոցները ձեռնարկվել են։ Ես չեմ կարող բացառել, որ արտակարգ դրություն մտցնելու անհրաժեշտություն կառաջանա», - ասել է Սոյլուն NTV հեռուստաալիքի եթերում։
Նա հավելել է, որ «կյանքը Թուրքիայում կանգ է առել 80 տոկոսով»։
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) մարտի 11-ին հայտարարել է COVIND-19 կորոնավիրուսային վարակի բռնկումը համաճարակի մասին: ԱՀԿ-ի վերջին տվյալներով՝ աշխարհում արդեն ավելի քան 559,143 մարդ է վարակվել, ավելի քան 25,278մարդ մահացել է:
ՀՀ-ում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասավ 290-ի. մանրամասներ
ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնից հայտնում են, որ մարտի 26-ի ժամը 10։00-ի տվյալներով՝...
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 571-ի
Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 39 նոր դեպք: Այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և...

The Turkish authorities have not ruled out the possibility of declaring a state of emergency due to the coronavirus pandemic, stated Interior Minister Suleyman Soylu, as reported by ria.ru. The…
The Turkish authorities have not ruled out the possibility of declaring a state of emergency due to the coronavirus pandemic, stated Interior Minister Suleyman Soylu, as reported by ria.ru.
The Turkish Minister of Health, Fahrettin Koca, had earlier announced that the number of coronavirus cases in the country increased by over 1000 in one day, reaching 3629, while the number of fatalities has reached 75.
“As of today, all necessary measures have been taken. I cannot exclude the necessity of introducing a state of emergency,” Soylu said during an interview on NTV. He added that “life in Turkey has come to a standstill by 80%.”
The World Health Organization (WHO) declared the outbreak of the COVID-19 coronavirus on March 11 as a pandemic. According to the latest data from the WHO, more than 559,143 people worldwide have been infected, and over 25,278 have died.