ՀԾԿՀ-ն «Վեոլիա Ջուր» ընկերությանը կտուգանի 10.000.000 դրամով
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի` փետրվարի 6-ի նիստի օրակարգում ընդգրկված է «Վեոլիա Ջուր» փակ բաժնետիրական ընկերության նկատմամբ տուգանք կիրառելու հարցը: Որոշման նախագծում ասվում…
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի` փետրվարի 6-ի նիստի օրակարգում ընդգրկված է «Վեոլիա Ջուր» փակ բաժնետիրական ընկերության նկատմամբ տուգանք կիրառելու հարցը: Որոշման նախագծում ասվում է, որ հանձնաժողովի 2016 թվականի նոյեմբերի 30-ի № 378Ն որոշմամբ հաստատված խմելու ջրի մատակարարման և ջրահեռացման (կեղտաջրերի մաքրման) ծառայությունների մատուցման կանոնների 16-րդ և 19-րդ կետերը խախտելու համար` Ըստ նախագծի՝ ՀԾԿՀ-ն «Վեոլիա Ջուր» ընկերությանը տուգանում է 10 000 000 (տասը միլիոն) Հայաստանի Հանրապետության դրամ գումարի չափով։

The Public Services Regulatory Commission of the Republic of Armenia has included the issue of imposing a fine on Veolia Water Company in the agenda of its meeting on February 6. According to the…
The Public Services Regulatory Commission of the Republic of Armenia has included the issue of imposing a fine on Veolia Water Company in the agenda of its meeting on February 6. According to the draft decision, the commission is set to fine Veolia Water 10,000,000 AMD for violating clauses 16 and 19 of the rules for the provision of drinking water supply and wastewater (sewage treatment) services, as established by the commission's decision No. 378-N dated November 30, 2016.